Aktuality

Zahradní jezírko vyžaduje na podzim péči

Letní počasí brzy vystřídají podzimní mlhy, ranní mrazíky a mrholení. Pomalu tedy nastává doby, kdy byste se měli odvděčit svému zahradnímu jezírku, že vám po celé léto zkrášlovalo zahradu a dělalo radost. Podzimní péči byste určitě neměli podceňovat. To, jak se o okrasné jezírko po konci sezóny postaráte totiž může ovlivnit kondici jezírka v příštím roce.

Pokud vás od vašim povinností odrazuje studená voda, nemusíte zoufat. Ve specializovaných obchodech či hobbymarketech naleznete řadu užitečných pomocníků, kteří vám pozimní práce kolem jezírka výrazně usnadní a ušetří vám tak i čas.

Postarat se musíte především o rostliny. Odstranit byste měli především jejich odumřelé části. Pokud se vám některé vodní rostliny rozrostli, je potřeba jejich množství zredukovat, aby vám příští rok nezahlušili všechno okolo. S tímto úkolem vám pomohou teleskopické jezírkové nůžky s jejichž pomocí dosáhnete i na hůře dostupná místa.

Před zimou musíte z jezírka odstranit všechny viditelné nečistoty nacházející se na hladině. Jde především o napadané listí, trávu, řasy apod. S odstraněním vám může pomoci klasický podběrák. Dobrým pomocníkem je ale také ochranná síť, která má více funkcí. Samozřejmě omezuje hromadění nečistot na hladině jezírka, ale také chrání ryby v jezírku. Díky ní jsou ryby chráněny proti různým predátorům a zároveň jim brání ve vyskakování z jezírka.

Kromě těch viditelných nečistot je ovšem potřeba odstranit také ty, které nevidíte. Jde o nečistoty usazené na dně jezírka. S tím si nejlépe poradí jezírkový vysavač, který ze dna jezírka umí odsát kal a bahno, které se tam během jara a léta nashromáždil.

K tomu, aby se v jezírku lépe a rychleji rozkládaly organické zbytky, slouží také řada přípravků, které stačí do vody nasypat. Vždy se ale musíte řídit pokyny, které jsou na daném přípravku uvedeny.

Datum: 7.9.2020 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.