Realizace

Realizace

Vybudování zahradního jezírka může být velmi komplikovanou záležitostí, a proto doporučujeme kompletní realizaci našim týmem. Pokud ale patříte mezi hodně odvážné kutily, potom vám rádi prozradíme několikero základních pravidel a obecný postup při výstavbě jezírka.

Návrh

Důkladně si rozmyslete, kde chcete jezírko vybudovat, jak bude velké, kolik budete mít prostoru pro vegetaci, stromy, kameny, skalky, doplňkové prvky apod. Určitě je dobré pomyslet na prostor pro filtrační šachtu (filtry s čerpadly můžou být umístěny v samotném jezírku, ale lepší je, když nejsou vidět, jsou v suchém prostředí a při zkratu nemusí dojít ke zranění ryb nebo v horším případě – vás!).

Těžká technika

Lehké pracovní nástroje, jakými jsou rýče, a lopaty rovnou nechte tatam. Při budování jezírka bude potřeba nějaký ten kopací povoz! Avšak například na takový bagr je však třeba mít ověřené dovednosti a určitě nějaký dozor také neuškodí. Takže tuto záležitost bychom určitě přenechali odborníkům. Jezírka by měla být na okraji vykopána asi jeden metr do hloubky. Uprostřed jezírka (největší hloubka) by měly být alespoň dva metry, v lepším případě tři, pokud vám to rozměr zahrady dovolí.

Izolace

Bylo by asi poněkud méněcenné, napouštět jezírko bez důkladné izolace. Každé vykopané jezírko musí být opatřeno speciální folii, která dostatečně izoluje vodu od půdy, tak, aby nedošlo k prosakování do okolní zeminy a tím častému úniku vody. Také tím zabraňujete znečištění vašeho zahradního jezírka!

Technologie

Je důležité zvolit správné technologie – filtry, čerpadla, ÚV lampy, osvětlení a spoustu dalších prvků pro správné fungování zahradního jezírka.

Život

K vodě neodmyslitelně patří život. Ten můžete vdechnout nejen rostlinami, ale také spoustou ryb! V nejčastějším případě jde KOI kapry a jesetery.

Zvelebení

Podpořte celkový dojem zahradního jezírka ve vaší zahradě spoustou krásných kamenů, nebo vystavte luxusní molo s venkovním posezením. Je to jen na vás a vaší představě. Znáte to – fantazii se meze nekladou, tudíž si můžete vytvořit cokoliv jen chcete!

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.