Technologie

Technologie

Nelze zaručit stoprocentní čistotu bez všemožných moderních technologií a tak určitě doporučujeme zařízení, která vám popíšeme níže. Přeci jen, při jejich použití budete mít méně starostí spojených s čistotou a údržbou jezírka.

Skimmery

Rozlišujeme dva druhy skimmerů. Jedním z nich je ten, který má svůj zásobník, do něhož zachytává nečistoty a druhé typy, ty, jenž nasávají všechno do filtrů, kde dochází k očištění vody. Skimmer zachytává nečistoty z povrchu vody, takže je perfektním pomocníkem pro každodenní čištění jezírka od listů a jiných napadaných nedobrot.

Zajímavost: Skimmer je název ptáka, česky známý jako zoboun. Tento pták má dlouhý zobák, kterým loví svou potravu z povrchu vody.

Čerpadla

Ne vždy pojem čerpadlo zobrazuje přístroj, jímž se vyčerpá voda z nádrže a ta zůstane prázdná. V případě jezírek je třeba čerpadel na rozpohybování vody. Nasávání do filtrů, vytlačení vody nad vodní hladinu, čímž se tvoří vodopády, potůčky, nebo jen tak se nechá vody stéct po kamenech v kaskádovitém uskupení.

Filtry

Filtrace vody je velmi prospěšná pro ryby, ale hlavně pro její čistotu. Není přeci nad to, když vidíte krásnou čistou vodičku a hluboko pod ni. Filtry se skládají většinou ze zeolitu a aktivního uhlí. Můžou se umístit nad i pod vodní hladinu.

ÚV lampy

Absolutně nezbytná součást, pokud chcete své jezírko mít opravdu úplně čisté. ÚV lampy zabraňují množení jednobuněčných organismů – tím je spolehlivě zničena podpora pro rozvoj plísní, bakterií, virů a hlavně těch nejvíce vlezlých hostů, zelených řas!

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.