Ryby

Ryby

Pro chov ryb ve vašem zahradním jezírku je důležité dodržet několik základních pravidel. Jezírko by mělo být umístěno ve vhodné poloze vůči slunci. Doporučená denní dávka slunečního záření je šest hodin. Jezírko může být obrosteno stromy, které tak vytvoří polostín, což je pro ryby to nejlepší. Nedejte na informace, jež uvádějí, že není vhodné vysazovat stromky v blízkosti jezírka. Naopak, je to velmi vhodné, avšak musíte počítat s velkou údržbou nebo dobrými čistícími technologiemi. Nejen stromy jsou důležité, ale také rostliny. Ty je třeba vysadit na vhodná místa. Do menší hloubky, kde ryby hledají stín a ochlazení.

Dalším pravidlem je hloubka jezírka. Tu je třeba udělat sestupnou nebo kaskádovitě členitou tak, aby zhruba z minima jednoho metru klesala do dvou metrů a více. Ryby mají například v zimním období větší „pohodlí“ v hloubce třech metrů, kdežto v jednom metru by mohlo dojít k jejich poranění nebo usmrcení!

Důležitý je výběr ryb vůči sobě samým a rostlinám! Některé ryby si přímo libují v likvidaci rostlin a v napadání ostatních jezerních rezidentů. Než ryby vysadíte do svého jezírka, nechte vodu minimálně týden odstát, než se voda řádně okysličí a začnou všechny biologické procesy fungovat přesně tak, jak mají.

Krmení ryb není nijak jednoduché, je třeba ryby krmit i několikrát denně. Nikdy nedávejte rybám více potravy, než doporučené množství. Přejídání pro ně může být velmi nebezpečné! Jako krmivo volte granuláty a určitě také sušené korýše a larvy.

Filtrace – bez filtrace by ryby měly velmi složité přežít. Voda se sice sama okysličuje, ale správná filtrace dodá vodě nejen čistotu, průhlednost až na samotné dno, ale hlavně rybám doslova otevře oči a vám klid na duši! Filtrace se dá posunout ještě o stupínek k dokonalosti, pokud ji skloubíte s kvalitním čerpadlem, uzpůsobeným pro potůček nebo fontánku. Jedna taková dokonalá dekorace dokáže rybkám dodat spoustu kyslíku a navíc působí opravdu relaxačně. Využijte možnosti spojení příjemného s užitečným.

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.