Výpis všech článků

Články

23.2.2023

Dekorace v okolí zahradního jezírka

Okrasné zahradní jezírko je sice ve své podstatě pouze díra v zemi naplněná vodou, ale díky nejrůznějším doplňkům a dekoracím se z tak obyčejné věci může záhy stát nejkrásnější a nejvyhledávanější kout zahrady.
Zahradní jezírko vám pomůže zkrášlit kdeco. Nemusí přitom jít jen o nějaké keramické či dřevěné sošky. Asi nejvíce dekorativním prvkem v každém zahradním jezírku jsou vodní rostliny…

7.2.2023

Důležité přístroje pro zahradní jezírka

Jestli jste někdy u svých příbuzných či známých obdivovali čistou a průzračnou vodu v zahradním jezírku, tak jste jistě pátrali po způsobu, jak lze takových výsledků dosáhnout. Kromě vynaložené práce vám pak nejspíš poví také to, že velký podíl na tom mají také různé přístroje.
Mezi tyto pomocníky patří například skimmery…. Rozlišit jde přitom dva druhy. První z

24.1.2023

Velikosti zahradních jezírek

Jakou velikost bude mít vaše zahradní jezírko záleží samozřejmě na vás. Je ale nutné počítat s několika omezeními. V první řadě záleží na velikosti vaší zahrady, klíčovou roli hrají ale také finance nebo to, kolik času budete moct věnovat péči o jezírko.
V zásadě můžeme rozlišit tři velikosti zahradních jezírek… – velká, střední a malá. Přičemž se udává, že

6.1.2023

Okrasné traviny k zahradnímu jezírku

Nejdůležitějším dekorativním prvkem každého jezírka jsou rostliny. Ať už rostoucí přímo v jezírku, na jeho okraji nebo v jeho blízkosti. Pokud hledáte rostlinu, která by udělala velkou parádu a nebyla přitom nebyla náročná na pěstování, zkuste se porozhlédnout po okrasných travinách….
Traviny patří mezi rostliny, které se velmi snadno množí a tedy i rozrůstají. Během pár let tak budete

19.12.2022

Obsah kyslíku v zahradním jezírku

Jednou z nejdůležitějších látek, které musí být v každém jezírku zastoupeny, je životadárný kyslík. Ten je důležité především z toho důvodu, že udržuje v jezírku biologickou rovnováhu…. Kyslík se ve vodě sám nevytváří, proto jeho vzniku musíte pomoct.
Provzdušňování vody v jezírku nemusí být vůbec nudná záležitost. Kyslík se do vody dostává jejím zčeřením. Stačí tedy, když vodu v

6.12.2022

Minijezírka v zahradě

Okrasné jezírko nemusí vždy představovat velkou díru v zemi, do které je zasazená prefabrikovaná nádoba ve tvaru jezírka, popř. které je vystlaná geotextilií a jezírkovou fólií. Jezírko může být i poměrně malé. Minijezírka… tak představují ideální volbu pro každého, kdo chce mít v zahradě vodní plochu, ale bohužel nemá místo, pro klasicky velké jezírko. Ocení ho ale i ti, kteří

23.11.2022

Rozdělení jezírkových čerpadel

Každý, kdo má na své zahradě vybudované okrasné jezírko, musel někdy řešit koupit jezírkového čerpadla. Tato jezírková technika by neměla chybět v žádném jezírku. Čerpadlo totiž pomáhá udržovat v jezírku čistou vodu, provzdušňuje ji a v neposlední řadě přivádí k životu různé vodní hry. Ke každé této činnosti je ovšem potřeba trochu jiný druh jezírkových čerpadel.
Filtrační jezírková …

7.11.2022

Proč si pořídit zahradní jezírko

Mít vlastní okrasné jezírko jistě napadne každého, kdo vlastní nějaký ten kousek zahrady u svého domu či chalupy. Někteří tento svůj nápad či sen realizují, jiní od něj ale naopak odstoupí. Každý rozumný člověk si totiž nejdříve zjistí, co taková stavba a později i údržba jezírka… obnáší.
Někomu to přijde nad jeho síly a místo jezírka si v zahradě třeba

25.10.2022

Co vše škodí vodním rostlinám

Vodní rostliny jsou pro každé jezírko velmi důležité. V první řadě se podílí na čištění vody v jezírku. Plní ale také roli dekorativní. Aby rostliny tuto funkci mohly dobře plnit, je potřeba se o ně dobře starat. V první řadě byste si měli zjistit, ve které části jezírka… se bude konkrétní rostlině nejlépe dařit. Některé rostliny potřebují hodně světla, jiným

7.10.2022

Svítidla v blízkosti zahradních jezírek

Zahradní jezírko má sloužit mimo jiné také jako dekorační prvek v zahradě. Ten si nemusíte užívat jen během dne, kdy bude na hladinu dopadat sluneční světlo. Krásou zahradního jezírka se můžete kochat také v noci. A nemyslí se tím přímo při měsíčku. Užívat si noční pohody strávené u zahradního jezírka můžete také díky osvětlení….
Při výběru světel k zahradnímu

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.