Výpis všech článků

Články

26.11.2019

Potůček do jezírka z plastových nádrží

Máte ve své zahradě okrasné jezírko, trochu volného místa a přemýšlíte o tom, jak byste toho mohli využít a jezírko trochu oživit? Co takhle vést k jezírku menší potůček? Jako hlavní stavební materiál přitom můžete využít plastové nádrže.
Výhodou takto vytvořeného potůčku… je jeho jednoduchá a poměrně levná výstavba. Kudy potůček povede a jak bude dlouhý přitom záleží

8.11.2019

Okrasné trávy k zahradním jezírkům


Zahradní jezírko patří v každé zahradě mezi nejoblíbenější místa, kde lze trávit hodně času. A nejen prací, ale také relaxací. Horké letní dny můžete trávit poleháváním u jezírka a nasloucháním zvuků přírody. Abyste si tyto chvíli užili co nejvíce, je potřeba zajistit, aby vaše jezírko také dobře vypadalo.
K tomu můžete využít nejrůznější dekorace…. Od nejrůznějších sošek, přes osvětlení

23.10.2019

Jak rozpohybovat vodu v jezírku

Jestliže se zajímáte o výstavbu okrasného jezírka ve vaší zahradě, jistě jste si už o této problematice přečetli řadu článků a možná i zhlédly nějaké to video. Ze studovaných materiálů je vám jistě jasných hned několik věcí, na které si při stavbě jezírka… musíte dát pozor. Jednou z nich je pak i to, že je lepší, když se bude voda

7.10.2019

Zahradní jezírko z vany

Vytvořit si na své zahradě malé zahradní jezírko svépomocí nemusí být vůbec takový problém, jak si mnozí jistě představují. Dokonce vás taková výstavba nemusí přijít na velké prachy. Stačí využít materiál, který se vám nevyužitý válí někde po domě.
Vy tak můžete zabít hned dvě mouchy jednou ranou. Starému materiálu vdechnete znovu život a na zahradu si díky vodnímu prvku…

24.9.2019

Podle čeho vybírat ryby do okrasného jezírka II.

Chovat ryby v okrasném jezírku… není zas tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Skoro na každou rybu existují různé požadavky, co se kvality vody a krmiva týče. Pokud jste tedy začátečník, měl byste se ještě před začátkem chovu domluvit se specialistou, co vše chov ryb obnáší.
Před první návštěvou odborníka na chov ryb byste ale už

6.9.2019

Podle čeho vybírat ryby do okrasného jezírka I.

Snad každý majitel okrasného zahradního jezírka chce mít právě to svoje jezírko nejkrásnější, nejživější a nejzajímavější. Způsobů, jak toho lze dosáhnout, existuje samozřejmě několik.
Okrasné jezírko… může na první pohled zaujmout svým tvarem, umístěním či materiálem, který byl pro jeho stavbu použit. A nejen samotného jezírka, ale také jeho okolí. Např. moc krásně vedle sebe vypadá voda, kámen a dřevo.

23.8.2019

Materiály pro stavbu okrasného jezírka II.

Ke stavbě okrasného jezírka můžete využít různé materiály. Při volbě záleží hodně na velikosti a účelu jezírka…. Z toho lze pak odvodit také rozpočet pro jeho stavbu. Nejčastěji se v zahrádkách můžete setkat s plastovými jezírky, které si majitel zakoupil v některém hobbymarketu.
Samozřejmě je možné, že si v obchodě žádnou variantu jezírka nevyberete. V tom případě se musíte

7.8.2019

Materiály pro stavbu okrasného jezírka I.

Co dokáže oživit každou zahrádku? Možností je určitě větší množství, ale mezi ty nejoblíbenější formy jistě patří okrasná zahradní jezírka. Ta dokáží přivést do zahrady život různými způsoby.
Voda k sobě láká řadu živočichů, kteří žijí jak přímo ve vodě, tak i v její blízkosti. Významnou roli hrají také vodní rostliny…, které přinesou do zahrady ojedinělí prvek. Pokud

24.7.2019

Kožovec v zahradním jezírku

Chovat v okrasném jezírku ryby má své výhody i nevýhody. Ryby jezírko dokáží oživit i zkrášlit, ale je potřeba se o ně dobře starat. I tak ale občas mohou ryby onemocnět. S tím musí počítat každý chovatel. Znát by měl především ty nejčastější choroby… a způsoby jejich léčby. Kromě různých nemocí mohou ryby napadnout také paraziti.
Mezi ty nejznámější patří

8.7.2019

Fontány a vodopády v okrasném jezírku

Jednou z možností, jak můžete své okrasné jezírko ještě více zkrášlit a udělat ho tak ještě více jedinečné, je vybudovat k němu vodopád či zabudovat do něj fontánku. Tyto doplňující prvky nejenže vypadají moc hezky, ale plní také rovněž řadu funkcí, které jsou důležité pro správné fungování jezírka….
V první řadě se dá říci, že fontány a vodopády přinášejí

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.