Výpis všech článků

Články

25.2.2020

Fólie pro zahradní jezírka

Při stavbě jezírka lze využít různé materiály. Ve specializovaných supermarketech můžete koupit plastová jezírka, která už mají svůj tvar a velikost. Máte-li ovšem jinou představu o tom, jak má vaše jezírko vypadat nebo chcete-li jezírko větších rozměrů, musíte se podívat po jiném stavebním materiálu. Základní prvkem stavby v tomto případě bude speciální jezírková fólie.
Kvalitní fólie… má takové vlastnosti,

23.2.2020

DumazahradaZáhadná mandragora: nehezká jedovatá rostlina, kterou (téměř) nikdo nepěstuje

Na mandragoru narážíme spíš v literatuře než v zahradnictvích, až by se mohlo zdát, že tato pověstmi opředená rostlina je jen mytická. Mandragora přitom existuje, v dnešní době však není důvod ji pěstovat. Svým vzhledem nás moc neokouzlí, jedlé plody také nenese a na kouzla a čáry už nevěříme.…

7.2.2020

Rozdělení zahradních jezírek

Okrasná jezírka, která se čím dál častěji stávají nezbytnou součástí zahrad, se dělí na základě dvou kritérií. Těmi jsou velikost a využití.
Podle velikosti vodní plochy tedy rozlišujeme jezírka malá (do 30 m2), střední (od 30 do 150 m2) a velká jezírka (nad 150 m2).
Pro malá jezírka je typická závislost na filtračních technologiích…. Druh filtrace může být

24.1.2020

Jak si postavit na zahradě okrasné jezírko II.

Stavba okrasného jezírka je poměrně náročná, a proto je potřeba se na ni pořádně připravit. Velkou pozornost je třeba věnovat samotnému plánování. Až budete mít vše pořádně promyšlené a nakoupené vše, co je potřeba, můžete se pustit do výstavby.
První krok spočívá ve vyhloubení jámy v místě, které jste si předem označili. Tady je rozhodující velikost jezírka…. V případě,

8.1.2020

Jak si postavit na zahradě okrasné jezírko I.

Plátujete se na jaře pustit do stavby okrasného zahradního jezírka…, ale nejste si úplně jistí postupem? Pokuste se řídit dle následujícího návodu, který vám usnadní práci a pomůže vám vyvarovat se zbytečných chyb.
Každý, kdo má za domem zahradu přemýšlí o tom, jakým způsobem by ji mohl ještě zkrášlit či ozdobit. Někdo si vybuduje altán, jiný zase pergolu. Velmi

20.12.2019

Komory pro jezírková čerpadla

Každé zahradní jezírko by mělo mít kvalitní jezírkové čerpadlo, které by se staralo o cirkulaci vody, a tím udržovalo zahradní jezírko v čistotě. Efektivním pomocníkem se pak může pro majitele jezírka s čerpadlem stát čerpadlová komora. Ty se využívají pro uložení čerpadel, které jsou umístěné mimo jezírko.
Komory určené pro jezírková čerpadla… je možné zapojit jak gravitačně, tak

5.12.2019

Čerpadla do zahradního jezírka

Chcete-li mít po celý rok krásně čisté okrasné jezírko, musíte se o něj co nejlépe starat. Do značné míry vám péči o jezírko usnadní jezírkové čerpadlo. Vzhledem k tomu, že se jedná s velmi podstatnou součást okrasného jezírka…, měli byste jeho výběru věnovat dostatečnou pozornost. Určitě si nevystačíte s tím, že prostě přijdete do obchodu a tam nějaké

26.11.2019

Potůček do jezírka z plastových nádrží

Máte ve své zahradě okrasné jezírko, trochu volného místa a přemýšlíte o tom, jak byste toho mohli využít a jezírko trochu oživit? Co takhle vést k jezírku menší potůček? Jako hlavní stavební materiál přitom můžete využít plastové nádrže.
Výhodou takto vytvořeného potůčku… je jeho jednoduchá a poměrně levná výstavba. Kudy potůček povede a jak bude dlouhý přitom záleží

8.11.2019

Okrasné trávy k zahradním jezírkům


Zahradní jezírko patří v každé zahradě mezi nejoblíbenější místa, kde lze trávit hodně času. A nejen prací, ale také relaxací. Horké letní dny můžete trávit poleháváním u jezírka a nasloucháním zvuků přírody. Abyste si tyto chvíli užili co nejvíce, je potřeba zajistit, aby vaše jezírko také dobře vypadalo.
K tomu můžete využít nejrůznější dekorace…. Od nejrůznějších sošek, přes osvětlení

23.10.2019

Jak rozpohybovat vodu v jezírku

Jestliže se zajímáte o výstavbu okrasného jezírka ve vaší zahradě, jistě jste si už o této problematice přečetli řadu článků a možná i zhlédly nějaké to video. Ze studovaných materiálů je vám jistě jasných hned několik věcí, na které si při stavbě jezírka… musíte dát pozor. Jednou z nich je pak i to, že je lepší, když se bude voda

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.