Výpis všech článků

Články

23.4.2021

Okolo jezírka je živo

Voda je životadárná tekutina, nikoho proto jistě nepřekvapí, když se okolo zahradního jezírka začnou objevovat nejrůznější živočichové. Některé tam přivede sám člověk, jiní si k jezírku najdou vlastní cestu.
Zahradní jezírko… je pro rozmanité druhy živočichů (nejen těch vodních) rájem na zemi. Brouci, ptáci, ryby, obojživelníci apod. tu najdou vše, co potřebují ke spokojenému životu, tj. stravy, úkryt, místo ke

7.4.2021

Údržba okrasného jezírka

Lidé si jezírka do zahrady pořizují z různých důvodů. Někdo ho chce jako dekoraci s čistě průzračnou vodou, o což se stará nejrůznější jezírková technologie. Okolo jezírka pak nesmí chybět nejrůznější vodní rostliny…, zahradní dekorace, jezírko musí být krásně osvětlené a také v něm nesmí chybět některá vodní hra, např. fontánka.
Jiní sázejí na přírodní ráz. To znamená využití

24.3.2021

Jak je to s výsadbou leknínů v jezírku

Jen v málokterém jezírku nenajdete královnu všech vodních rostlin. Řeč je samozřejmě o leknínu…, který zdobí hladinu jednoho okrasného jezírka. Pokud navštívíte některý z tuzemských zámeckých areálů, jistě vám v paměti kromě skvostné architektury samotného zámku uvízne také zahrada a spolu s ní i více než jeden vodní prvek.
Ať už jde o jezírka nebo kašny, pokud jsou tam

5.3.2021

Vzhled zahradního jezírka

Když už se jednou rozhodnete postavit si na zahradě vlastní okrasné jezírko, měli byste se dobře zamyslet nad jeho vzhledem. Jezírko by mělo přirozeně zapadnou do okolní krajiny, s přírodou by mělo splynout, a ne zní naopak vystupovat.
Na to, jak bude vaše zahradní jezírko… nakonec vypadat, má vliv mnoho faktorů. Umístění jezírka, jeho tvar, hloubka, použitý materiál, vodní

23.2.2021

Jarní péče o ryby v jezírku

Jakmile v jezírku roztaje led a teplota vody se začne držet okolo 5°C, je to signál pro každého chovatele ryb, že je potřeba opět se začít starat o obyvatele jezírka.
V první řadě je potřeba začít ryby po zimě krmit tím správným krmivem…. To, které jim dáváte během sezony není moc vhodné. Ve specializovaném obchodě byste se tedy

5.2.2021

Blíží se čas spuštění jezírka na jaře

Každý zahrádkář ví, že na jaře bývá na zahradě velmi mnoho práce. Po zimě je potřeba postarat se o trávník, o záhonky, o stromy, ale především o zahradní jezírko…, případně o jeho obyvatele. Na jaře, kdy panují mírné teploty, dochází často k množení vláknitých řas. Ani ryby to v tomto období nemají jednoduché. Na jaře je totiž ohrožují plísňová

25.1.2021

Údržba jezírka pomocí jezírkového vysavače

Vlastníte-li větší zahradní jezírko, potřebujete pro jeho údržbu jistě speciální techniku. Mezi ni patří také jezírkový vysavač, který vysává řasy a pomáhá s odstraňováním kalů a dalších nečistot usazených na dně jezírka. Jezírkový vysavač byste si měli pořídit v případě, kdy vodu z jezírka vůbec nevypouštíte a nemůžete se tak o odstranění nečistot postarat ručně.
Existuje několik druhů jezírkových …

7.1.2021

Vyšperkujte si své jezírko fontánou

Jezírko znamená život. A život, to je především pohyb. Voda v okrasném jezírku tedy není výjimkou. Aby mohlo zahradní jezírko správně fungovat a všem jeho obyvatelů se rovněž dobře dařilo, je potřeba, aby byla voda v jezírku co nejčastěji v pohybu.
Pohyb totiž přináší do jezírka vzduch, bez kterého se jezírko… neobejde. Zvlášť v případě, pokud v něm chováte nějaké

18.12.2020

Voda v okrasném jezírku

Zahradní jezírko je tvořeno řadou prvků. Jde např. o materiál, ze kterého je jezírko vyrobeno, vodní rostliny, různí živočichové, jezírková technika, vodní hry, dekorace, osvětlení apod. Tím nejdůležitějším prvkem je ale samozřejmě samotná voda.
Voda v zahradním jezírku… může být různá, kyselá či zásaditá, měkká nebo tvrdá, vhodná pro vodní rostliny a živočichy nebo pro ně může být škodlivá. Řídit

4.12.2020

Úprava okolí zahradního jezírka

Zahradní jezírko by se dalo charakterizovat jako díra v zemi naplněná vodou. To, co z ní udělá dominantu celé vaší zahrady, je jednak designová úprava samotného jezírka, jednak jeho přirozené začlenění do okolí.
Zkrášlit zahradní jezírko… vám pomohou především rostliny. A to nejen ty vodní, které zasadíte do hlubin jezírka. V těsné blízkosti jezírka můžete např. vyčlenit místo, vytvořit záhonek,

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.