Výpis všech článků

Články

7.9.2021

Zvýšené zahradní jezírko

Přestože se stavba zahradního jezírka může zdá někdy poměrně jednoduchá, můžete narazit na problémy, které vám tuto stavbu mohou docela zkomplikovat. Problém může spočívat např. v příliš svažujícím se terénu nebo kamenité podloží v zahradě. Není třeba si ale zoufat. Řešení totiž existuje – je jím zvýšené jezírko.
Výhodou těchto okrasných jezírek je jejich snadná instalace…. Odpadají totiž

24.8.2021

Snížení pH vody v okrasném jezírku

Abyste měli vodu v zahradním jezírku krásně čistou měli byste pravidelně kontrolovat několik ukazatelů vypovídajících o kvalitě vody. Jedním z nich je například pH vody.
V ideálním případě by se jeho hodnoty měly pohybovat mezi 7-8 body. Vyšší či nižší hodnoty vypovídají o biologické nerovnováze v jezírku…. Ta může způsobit např. znečištění vody v jezírku řasami nebo i úhyn

6.8.2021

Plastové jezírko nebo jezírko z fólie?

Rozhodnutí vybudovat si na své zahradě okrasné jezírko s sebou nese řadu otázek. Kde bude jezírko umístěno, jak bude veliké a jaký bude mít tvar? Bude sloužit jen vodním rostlinám nebo v něm budou chovat také ryby? Jakou jezírkovou techniku budete potřebovat, abyste měli jezírko krásně čisté?
Nechcete-li žádnou velkou vodní plochu… a dáváte tedy přednost jen menšímu okrasnému jezírku

23.7.2021

Kvetoucí rostliny pro břehy zahradních jezírek II.

V minulém článku jsme vyjmenovali několik kvetoucích rostlin, které je možné vysázet do břehů okrasných jezírek. A protože ani zdaleka nebyly všechny, tady přinášíme seznam několika dalších.
Na začátku léta začíná žlutě kvést vrbina obecná…, která dorůstá do výška až 70 cm. Pozor, snadno se rozrůstá, proto je důležité neustále redukovat její množství. Žluté květy má také její

7.7.2021

Kvetoucí rostliny pro břehy zahradních jezírek I.

V okolí zahradních jezírek by se určitě měla nacházet celá řada různých rostlin. Může se jednat o stálezelené rostliny, různé traviny nebo třeba o rostliny, které vám v určitém ročním období rozkvetou různými barvami.
Rostliny sázené v bezprostřední blízkosti jezírka… jsou specifické v tom, že ke svému životu potřebují dostatek vláhy. Velmi dobře také snášení zaplavení, ale nemělo by se

23.6.2021

Klasická podoba okrasného jezírka

Přestože slovní spojení „klasická podoba okrasného jezírka“ může být trochu zavádějící, každému je jistě jasné, o čem je řeč. Jedná se o jezírko…, které nemá pravidelný tvar, je z velké části osázené nejrůznějšími rostlinami a někdy se v něm chovají ryby. Aby si jezírko zachovalo svůj vzhled po celý rok, je potřeba mu věnovat určitou péči.
Kolik péče bude

7.6.2021

Moderní podoba okrasného jezírka

Zahradní jezírko může mít řadu podob. O jeho podobě rozhoduje hned několik faktorů, mezi které patří např. materiál použitý na jeho stavbu, tvar samotného jezírka nebo jeho okolí. Na to mají vliv mino jiné rostliny, dekorace či vodní hry…. Výběr všech těchto prvků by měl korespondovat s celkovým vzhledem zahrady a také domu.
Zahrada by měla plynule navazovat na

25.5.2021

Zahradní jezírko a dekorace

Pokud se vám podařilo umístit na svou zahradu okrasné jezírko, zapojit do něj veškerou techniku a napustit ho vodou, můžete na sebe být právem pyšní. Máte za sebou velký kus práce, která ovšem ani zdaleka nekončí. Po technické stránce je sice jezírko… připraveno k provozu, ale ještě je potřeba ho dozdobit, aby nevypadalo jen jako obyčejná díra s vodou.

7.5.2021

Okrasné jezírko z pneumatiky

To, že jsme mi Češi národ kutilů, není asi potřeba nijak zdůrazňovat. Spoustu věcí dokážeme opravit nebo sami sestavit. Rádi také recyklujeme a starým věcem tak dáváme druhou šanci. Dost často přetváříme staré věci na designové kousky. Využít umíme např. také staré pneumatiky. Ty tak nemusí skončit někde na skládce, ale můžete z nich vytvořit např. okrasné jezírko….
Kromě

23.4.2021

Okolo jezírka je živo

Voda je životadárná tekutina, nikoho proto jistě nepřekvapí, když se okolo zahradního jezírka začnou objevovat nejrůznější živočichové. Některé tam přivede sám člověk, jiní si k jezírku najdou vlastní cestu.
Zahradní jezírko… je pro rozmanité druhy živočichů (nejen těch vodních) rájem na zemi. Brouci, ptáci, ryby, obojživelníci apod. tu najdou vše, co potřebují ke spokojenému životu, tj. stravy, úkryt, místo ke

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.