Výpis všech článků

Články

20.12.2021

Vysavače pro zahradní jezírka

Abyste si na zahradě mohli užívat krásně čistého jezírka, musíte mu občas věnovat trochu svého času a pustit se do jeho údržby. Kromě odstraňování nečistot z hladiny jezírka, které můžete dělat namátkově, je nutné čas od času odstranit kaly ze dna jezírka…. Do této činnosti byste se měli pouštět tak jednou do roka.
Tady pak záleží na velikosti

7.12.2021

Fólie do okrasného jezírka

Jedním z nejzajímavějších prvků každé zahrady je okrasné jezírko, které jistě upoutá pozornost každého návštěvníka. Čím je jezírko větší, tím větší zájem vzbudí. Vybudování takového jezírka ale není nic jednoduchého. Menší okrasné jezírko byste mohli vybudovat s pomocí již hotových plastových jezírkových nádrží. Pro stavbu rozměrnějšího jezírka je ale lepší využít jezírkovou fólii….
Jezírkových fólií existuje vícero druhů.

24.11.2021

Zábradlí okolo zahradního jezírka

Okrasné zahradní jezírk…o by v první řadě mělo sloužit pro okrasu celé zahrady. Současně je to ale také důležitý zdroj vody pro řadu živočichů a mnohým také slouží jako domov. V zásadě se jedná o samé pozitivní věci. Ale voda nepředstavuje vždy jen život, umí být zákeřná a dokáže zabít.
Oběťmi přitom nemusí být jen drobní živočichové, kteří se

5.11.2021

Práce okolo zahradního jezírka na podzim

Ještě předtím, než se vaše okrasné jezírko uloží k zimnímu spánku je potřeba mu věnovat trochu zvýšené péče. Velké čištění jezírka může proběhnout buďto na podzim nebo před jeho opětovným spuštěním na jaře. Úplně bez údržby ale jezírko… před zimou rozhodně nechat nemůžete. Zvlášť v případě, kdy v jezírku chováte rybičky.
Během podzimu bývá okrasné jezírko znečištěno především na hladině.

25.10.2021

Kameny okolo okrasného jezírka

Při stavbě zahradního jezírka je potřeba neustále myslet na celou řadu věcí. Od jeho umístění a tvar přes materiál, z kterého bude vystavěno, jezírkovou techniku, která bude použita až po vodní rostliny a nejrůznější dekorace. V případě stavby zahradního jezírka pomocí jezírkové fólie byste si měli ujasnit také to, jakým způsobem zakryjete přečnívající část fólie.
Nejčastější řešení představují kameny….

7.10.2021

Okrasné jezírko v japonské zahradě

Japonské zahrady vypovídají především o harmonii. Lidé v nich hledají především klid v souladu s přírodou. Takovou oázu klidu si můžete vytvořit i na své zahradě. Musíte přitom ale dodržet několik pravidel. Jedním z nich je existence vodního prvku. Bez vody se v japonské zahradě prostě neobejdete.
Stejně jako voda patří neodmyslitelně do každé japonské zahrady i kámen. Voda …

23.9.2021

Když z okrasného jezírka uniká voda

Jednou z nepříjemností, které musí občas majitelé jezírka řešit, je nenadálá větší ztráta vody v zahradním jezírku. Tento jev může způsobovat řada faktorů. Jako první asi většinu lidí napadne, že se někde v jezírkové fólii vytvořila díra. Už jen představa jejího hledání bývá vyčerpávající.
Panika ovšem není na místě. Na vině totiž může být normální odpar vody…. Samozřejmě

7.9.2021

Zvýšené zahradní jezírko

Přestože se stavba zahradního jezírka může zdá někdy poměrně jednoduchá, můžete narazit na problémy, které vám tuto stavbu mohou docela zkomplikovat. Problém může spočívat např. v příliš svažujícím se terénu nebo kamenité podloží v zahradě. Není třeba si ale zoufat. Řešení totiž existuje – je jím zvýšené jezírko.
Výhodou těchto okrasných jezírek je jejich snadná instalace…. Odpadají totiž

24.8.2021

Snížení pH vody v okrasném jezírku

Abyste měli vodu v zahradním jezírku krásně čistou měli byste pravidelně kontrolovat několik ukazatelů vypovídajících o kvalitě vody. Jedním z nich je například pH vody.
V ideálním případě by se jeho hodnoty měly pohybovat mezi 7-8 body. Vyšší či nižší hodnoty vypovídají o biologické nerovnováze v jezírku…. Ta může způsobit např. znečištění vody v jezírku řasami nebo i úhyn

6.8.2021

Plastové jezírko nebo jezírko z fólie?

Rozhodnutí vybudovat si na své zahradě okrasné jezírko s sebou nese řadu otázek. Kde bude jezírko umístěno, jak bude veliké a jaký bude mít tvar? Bude sloužit jen vodním rostlinám nebo v něm budou chovat také ryby? Jakou jezírkovou techniku budete potřebovat, abyste měli jezírko krásně čisté?
Nechcete-li žádnou velkou vodní plochu… a dáváte tedy přednost jen menšímu okrasnému jezírku

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.