Výpis všech článků

Články

23.8.2023

Okraje zahradních jezírek

Jedním z důležitých bodů při stavbě jezírka je vymyslet, jak budou vypadat jeho okraje. To je důležité nejen z estetického hlediska, ale také z důvodu bezpečnosti…. Pokud máte malé děti, tak by bylo dobré zamyslet se nad takovými okraji, které budou bránit tomu, aby do jezírka dítě nešťastnou náhodou spadnout.
Jednou z možností, jak můžete jezírko ukončit, je pomocí

7.8.2023

Jak množit vodní rostliny

Zahradní jezírko je možné ozdobit různými způsoby. Nejčastěji se používají různé vodní hry, jako je např. fontánka nebo třeba vodopád. Oblíbené jsou také sochy a sošky různých zvířat nebo postaviček. Některé mohou být i pohyblivé. V neposlední řadě se využívají také různé osvětlení, které vybrané dekorace či zajímavé části jezírka osvětlují během večera.
Tou nejkrásnější dekorací jsou ovšem vodní rostliny…

26.7.2023

Zahradní jezírko – domov pro řadu živočichů

Kde je voda, tam je život. A ten nepředstavují jen ryby, které můžete chovat v jezírku. V případě, že se rozhodnete postavit si na zahradě okrasné jezírko, počítejte s tím, že se vám rozšíří počet různých druhů živočichů, které voda přiláká.
Voda a její blízké okolí představují pro řadu živočichů… úplný ráj. Toto prostředí jim poskytuje stravy, útočiště i

10.7.2023

Vodní hra v malé nádobě

Radost z pohledu na vodní hladinu s vodní hrou si nemusí užívat jen majitelé okrasných jezírek. I když nemáte z velkou zahradu, nebo nemáte žádnou zahradu, můžete si pomocí pár věcí vytvořit vlastní malou nádobu s vodou, vodními rostlinami a vodní hrou, která vám vykouzlí úsměv na rtech.
K vytvoření svého miniaturního jezírka budete potřebovat tyto materiály:…

čerpadlo pro

23.6.2023

7 rad pro krásnější jezírko

Každý majitel zahradního jezírka se čas od času musí potýkat s nějakým problémem, který souvisí s kvalitou vody v jezírku. Nejčastějším problémem bývá výskyt řas, jak těch jednobuněčných, tak i vláknitých. Výskyt řas v jezírku jednak způsobuje, že jezírko je nevzhledné, jednak může vést k úhynu ryb v zahradním jezírku.
Vzniku řas sice nejde úplně zabránit, ale dodržováním několika jednoduchých …

7.6.2023

Filtrace a čerpadlo u zahradního jezírka

Snad každý majitel se snaží mít ve svém jezírku čistou vodu. Největšími pomocníky přitom jsou filtrace a čerpadla. Při jejich výběru je potřeba věnovat pozornost především objemu vody v jezírku a jeho hloubce. Důležitou roli hraje také to, zda v jezírku chováte ryby či nikoliv.
Sílu filtrace nepodceňujte. Pokud si vyberete příliš slabou filtraci…, tak riskujete, že se

25.5.2023

Oživte zahradní jezírko vodopádem

Jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů je jistě vodopád. Ten pohled na vodu, která se řítí z veliké výšky do hlubin. Ale i malé vodopádky mají své kouzlo. A právě takový si můžete postavit i na své zahradě u zahradního jezírka….
Vodopád u jezírka plní hned několik funkcí. V první řadě jde o jedinečnou dekoraci, která dodá celému vašemu

9.5.2023

Potůček u zahradního jezírka

Zahradní jezírko bývá ve většině případů pouze nádrží se stojatou vodou. Některým majitelům okrasných jezírek to takhle vyhovuje, ti další ovšem hledají způsoby, jak jezírko oživit. Způsobů samozřejmě existuje celá řada. Jedním z nich je i vybudování potůčku, který z vyvýšeného místa bude vytvořeným korytem stékat do jezírka.
Ovšem potůček… nemůže mít na své zahradě každý. Záleží především na

24.4.2023

Stavba plastového jezírka

V žádné zahradě by neměl chybět nějaký ten okrasný vodní prvek. Nemusí jít o žádné veledílo, úplně stačí třeba jen pítko pro ptáčky nebo jezírko v nádobě jako je třeba větší květináč.
Zlatou střední cestu představují malá okrasná jezírka…, která jsou dostatečně velká, aby v ní bujel život a přitom dostatečně malé, aby zbytečně nezabírala příliš mnoho místa.

7.4.2023

Typy jezírkových fólií

Fóliové jezírko je jedno z nejrozšířenějších jezírek, na které můžete narazit. Především velká zahradní jezírka bývají zpravidla vytvořena touto metodou. Malá jezírka bývají většinou vyrobena pomocí plastových vaniček, která můžete koupit ve většina hobby marketů. Tyto vaničky stačí jen usadit do vykopané díry, osázet je rostlinami, napustit vodou a je hotovo.
Při stavbě fóliových jezírek… je potřeba především dobře vybrat

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.