Dekorace

Dekorace

Ke všem jezírkům neodmyslitelně patří všemožná dekorace. Některé můžete vytvořit při budování jezírka, jiné zase postupně. Prvně se zaměřme na ty při budování. Díky použití filtračních zařízení, do kterých se voda načerpává přes čerpadla, vzniká možnost vytvořit potůček nebo vodopád. Díky kombinaci technologie a vaší fantazie můžete zkompletovat třeba vodopád vysoký i několik metrů. Potůček nemusí být nutně jen u jezírka, je možné, aby voda putovala dlouhou cestu, než se vrátí opět na své původní místo.  Tohle všechno navíc okysličuje vodu a pomáhá tak rybkám.

Velmi oblíbeným prvkem je lávka či malý mostek. Jezírko tak můžete rozdělit na dvě části, nebo v případě malé zahrady vám lávka pomůže překonat jezírko a dostat se za něj, čímž ve výsledku dovolíte být jezírku někde uprostřed zahrady a nezaženete jej tak do kouta.

Dalšími prvky jsou dekorace, jež můžete postupně přidávat. Mezi nimi bychom našli nejen osvětlení (reflektory, LED svítidla), ale také vše (ne)živoucí kolem jezírka. Stromečky, květiny, rostlinky, kameny, skalky, kameny.

Využijte kamenných truhlíků pro osazení rostlinek, které potřebují půdu. Také rostliny, jež jsou velmi bohaté svým vzrůstem, můžou být také skvělou dekorací a hlavně útočištěm pro rybky. Postavte si fontánku a nechte vodu tryskat vysoko. Dopadání kapek na hladinu může být laskavou melodií pro vaše uši.

Nezapomeňme na různé sochy ze dřeva nebo kamene, ale také na ty většího rázu – za dekoraci by se dalo totiž také považovat velké molo s posezením, prostorem pro grilování, všechno může být zastřešeno průhlednými skly a celkový dojem bude opravdu silnou pastvou pro oči. Je to jakási možnost spojení přírody s modernismem a opravdu to působí velmi dobře.

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.