Aktuality

Zahradní jezírko a dekorace

Zahradní jezírkoPokud se vám podařilo umístit na svou zahradu okrasné jezírko, zapojit do něj veškerou techniku a napustit ho vodou, můžete na sebe být právem pyšní. Máte za sebou velký kus práce, která ovšem ani zdaleka nekončí. Po technické stránce je sice jezírko připraveno k provozu, ale ještě je potřeba ho dozdobit, aby nevypadalo jen jako obyčejná díra s vodou.

Možností, jak udělat z obyčejného jezírka jezírko neobyčejné, je mnoho. Začít můžete např. s jeho břehy. Máte-li okrasné jezírko vytvořené z jezírkové fólie je potřeba přečnívající části dobře zakrýt. K tomuto účelu se výborně hodí dekorativní kameny. Jako základ můžete použít štěrk na které umístíte větší balvany.

Kromě kamenů se vedle jezírka bude dobře vyjímat také dřevo. Vedle jezírka tak můžete umístit např. molo nebo dřevěnou lavičku, na které můžete během dne sedět a kochat se přírodou okolo. Příjemnou atmosféru vám navíc pomůže navodit zurčení vody např. z vodní fontány nebo potůčku.

Nedílnou dekorativní součástí každého jezírka by měly rovněž být rostliny. A to jak ty vodní, tak i ty umístění na břehu jezírka či v jeho blízkosti. Vybírat můžete mezi stálezelenými rostlinami, např. ozdobnými travami, nebo i kvetoucími rostlinami.

Jako dekorativní prvek může sloužit také osvětlení. Stačí pár vhodně umístěních lampiček a jezírko se vám rázem promění. Do blízkosti jezírka můžete umístit také různé sošky. K jezírku se nejlépe budou hodit sochy živočichů, kteří se u jezírka běžně vyskytují, např. žabky, kačenky, různí ptáci. Některé sošky se dokonce dají napojit na čerpadlo a sloužit zároveň jako chrlič vody.

Největší parádu vám ovšem okolo jezírka budou dělat živočichové, kteří se vám v blízkosti jezírka usadí. Do zahradního jezírka si můžete např. vysadit ryby. Ostatní živočichové, jakou jsou žáby, vážky, ptáci apod. si už cestu k vašemu jezírku najdou sami.

Datum: 25.5.2021 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.