Aktuality

Zábradlí okolo zahradního jezírka

4664914827_a785a8e523_oOkrasné zahradní jezírko by v první řadě mělo sloužit pro okrasu celé zahrady. Současně je to ale také důležitý zdroj vody pro řadu živočichů a mnohým také slouží jako domov. V zásadě se jedná o samé pozitivní věci. Ale voda nepředstavuje vždy jen život, umí být zákeřná a dokáže zabít.

Oběťmi přitom nemusí být jen drobní živočichové, kteří se přišli k jezírku napít a stali se součástí větších predátorů. V jezírku se mohou utopit také domácí zvířata a mazlíčci, kteří přecení své síly a nedají si dostatečný pozor. V horším případě se ale obětmi mohou stát malé děti, které si budou v okolí jezírka hrát a zběsile pobíhat.

Aby nedošlo k žádné smrtelné nehodě, je potřeba jezírko dostatečně zabezpečit. Přes jezírko např. můžete umístit záchytnou síť nebo okolo něj postavit plot. Pozor byste měli dát také na různá elektronická zařízení. Pravidelně byste měli kontrolovat, zda nedošlo k nějakému poškození. Břeh jezírka byste měli zbudovat tak, aby byl co nejvíce mělký a pokud máte zbudovanou okolo jezírka cestičku, měla by být vystavěna z protiskluzového materiálu.

Jaké bezpečností opatření zvolíte záleží čistě na vás. Pokud k vám na zahradu ale často chodí malé děti, měli byste určitě uvažovat o oplocení jezírka nebo aspoň o vybudování zábradlí. Zábradlí by stejně jako jezírko mělo dobře zapadnout do okolní zahrady. Materiál, tvar i to, zda bude vytvořeno po celém obvodu jezírka nebo jen v některé jeho části je zcela na vás.

Stavba zábradlí nemusí být ani moc složitá. Abyste si stále mohli užívat pohledu na jezírko, stačí, když v místech, kde má být vybudováno zábradlí, zatlučete do země několik kůlů, mezi které v potřebné výšce, umístíte provaz. Místo něj lze použít i dřevěné pláňky, ty by ale bránili pohledu na jezírko.

Máte-li vybudovanou moderní zahradu s moderním jezírkem, můžete okolo něj vybudovat skleněné zábradlí. V takovém případě máte zaručenou bezpečnost, do okolí zábradlí krásně zapadne a vy se můžete i nadále kochat svým jezírkem.

Datum: 24.11.2021 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.