Aktuality

Vysavače pro zahradní jezírka

jezirko-zahradniAbyste si na zahradě mohli užívat krásně čistého jezírka, musíte mu občas věnovat trochu svého času a pustit se do jeho údržby. Kromě odstraňování nečistot z hladiny jezírka, které můžete dělat namátkově, je nutné čas od času odstranit kaly ze dna jezírka. Do této činnosti byste se měli pouštět tak jednou do roka.

Tady pak záleží na velikosti vašeho zahradního jezírka. Menší jezírko můžete bez větších problémů celé vypustit, vyčistit a znovu napustit. To ale není tak jednoduché u jezírek s většími rozměry. Výborným pomocníkem je v tomto případě jezírkový vysavač. I v tomto případě lze vybírat z několika různých typů vysavačů.

Základním typem jezírkových vysavačů jsou tzv. hobby, nebo také jednokomorové vysavače. Ty se hodí především pro jezírka s malým objemem vody a menším množstvím nečistot.

Pro větší jezírka, které se nečistí tak často, takže je potřeba počítat s větším množstvím nečistot, se hodí dvoukomorové vysavače, které pracují nepřetržitě. Jedná se o typ vysavače, který je oblíbený pro svou kompaktnost, velký záběr a široké příslušenství. Dalším kladem je i příznivá pořizovací cena.

K dispozici jsou také profi vysavače, které využívají majitelé opravdu velkých okrasných jezírek, koupacích jezírek nebo i bazénů. Rozdíl mezi tímto typem vysavače a již zmíněnými spočívá především v tom, že profi vysavače se může pochlubit zpětným chodem. Také bývá většinou celokovový a jeho výstupová hadice nemusí být ve spádu.

Výše zmíněné jezírkové vysavače samozřejmě pracují díky elektrické energii. Existují ale také vysavače, které pracují i bez elektřiny. Jedná se o vysavače na zahradní hadice. Tento jednoduchý vysavač prostě nasadíte na vodovodní řad. K vysavači musíte jen pořídit univerzální teleskopickou tyč, kterou jistě v domácnosti využijete v řadě dalších případů.

Datum: 20.12.2021 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.