Aktuality

Výhody a nevýhody plastového jezírka

Plastové zahradní jezírko

Plastové zahradní jezírko

Každý zahrádkář má jistě nějaké nádrže, kam zachycuje dešťovou vodu. Nic se ale nevyrovná okrasnému jezírku, které celou zahradu dokáže zútulnit.

Jednou z hlavních otázek před samotnou výstavbou je, z jakého materiálu jezírko vybudujete. Stačí-li vám jen menší jezírko, bude pro vás nejlepší volbou již hotové plastové jezírko, které zakoupíte v každém hobymarketu.

Výhody plastového jezírka

  •  Předem daný tvar – plastové jezírko je výbornou volbou pro všechny, kteří se nechtějí zaobírat otázkou, jaký tvar by mělo jezírko mít.
  • Vysoká odolnost – pro výrobu plastových jezírek se používá velmi odolný materiál, takže nemusíte mít strach, že by se vám mohlo někde protrhnout.
  • Integrované rostlinné a bažinné zóny – díky již předem vytvořeným zónám si usnadníte práci se sázením vodních rostli či s umístěním jezírkového jezírka

Nevýhody plastového jezírka

  • Omezená velikost – plastové jezírko je do jisté míry limitováno svojí velikostí. Největší jezírka mají 1 000 l. Pokud tedy plánujete výstavbu většího jezírka, musíte se podívat po jezírkové fólii.
  • Malá hloubka – aby jezírko bez újmy přečkalo zimu je potřeba, aby mělo minimálně hloubku 1 metr. Jestliže plánujete chovat v jezírku ryby, tak je tato hloubka nutnou podmínkou.

Zabudování plastového jezírka

V první řadě si vyznačte obrys vašeho budoucího jezírka. K tomu můžete použít např. písek. Podle vyznačených obrysů pak vykopejte dostatečně hlubokou jámu, do které následně položte samotné plastové jezírko. Následně je potřeba jezírko dostatečně upevnit. Především dosypte hlínu všude tam, kde je potřeba. Důležité ovšem je, abyste současně s dosypáváním hlíny napouštěli do jezírka vodu. Pak už jen umístěte do jezírka veškerou potřebnou jezírkovou techniku, jako je čerpadlo či filtrace. Nakonec se můžete pustit do dekorování. Okolo jezírka vysypte kamínky, vysázejte vodní rostliny, popř. umístěte do okolí jezírka různé sošky. Nezapomeňte ani na decentní osvětlení.

Datum: 7.5.2020 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.