Aktuality

Svítidla v blízkosti zahradních jezírek

Plovoucí světlaZahradní jezírko má sloužit mimo jiné také jako dekorační prvek v zahradě. Ten si nemusíte užívat jen během dne, kdy bude na hladinu dopadat sluneční světlo. Krásou zahradního jezírka se můžete kochat také v noci. A nemyslí se tím přímo při měsíčku. Užívat si noční pohody strávené u zahradního jezírka můžete také díky osvětlení.

Při výběru světel k zahradnímu jezírku byste se měli řídit několika pravidly. V první řadě byste neměli nic přehánět. To se týče nejen množství různých světel, ale také jejich intenzity. Samozřejmě to, kolik světel použijete záleží především na velikosti vašeho jezírka.

Pokud jde o typ osvětlení, tak je určitě z čeho vybírat. Osvětlení můžete umístit jak do blízkosti zahradního jezírka (např. zahradní lampy) nebo přímo do něj (ponorná světla).

Zahradní lampy mohou být různého druhu. Mohou být vysoké, nízké, kovové, dřevěné nebo plastové, s čidlem pohybu nebo solární. Stejný typ, který umístíte po zahradě (např. podél cestiček) byste měli mít také v okolí jezírka.

Na břehu jezírka se pak velmi dobře budou vyjímat reflektory, které můžete namířit např. na některou rostlinu, dekoraci nebo některý vodní prvek. Reflektory můžete velmi dobře zamaskovat. Nejlépe někde mezi kameny. V obchodech ale můžete narazit i na takové osvětlení, které už jako kameny vypadají.

Máte-li jezírko dostatečně velké, můžete k jeho osvětlení použít také plovoucí osvětlení. Pro běžné použití osvětlení s bílým nebo žlutým světlem. V případě, že budete pořád večírek, můžete použít i barevné osvětlení.

Vodní hladinu nemusíte mít nasvícenou jen ze shora. Použít můžete také ponorná svítidla, která se dají umístit přímo do vody na stěnu nebo na dno jezírka.

Možností, jak se dá zahradní jezírko nasvítit, je tedy opravu hodně. Záleží na vás, kterou cestu zvolíte, ale pamatujte na to, že v okolí jezírka, a i přímo v něm, žije spousta živočichů, a těm se noční svícení nebude líbit tolik, jako vám.

Datum: 7.10.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.