Aktuality

Rozdělení jezírkových čerpadel

Fontána v jezírku

Fontána v jezírku

Každý, kdo má na své zahradě vybudované okrasné jezírko, musel někdy řešit koupit jezírkového čerpadla. Tato jezírková technika by neměla chybět v žádném jezírku. Čerpadlo totiž pomáhá udržovat v jezírku čistou vodu, provzdušňuje ji a v neposlední řadě přivádí k životu různé vodní hry. Ke každé této činnosti je ovšem potřeba trochu jiný druh jezírkových čerpadel.

Filtrační jezírková čerpadla

Nezbytnou součástí každého jezírka by mělo být kvalitní čerpadlo sloužící k filtraci vody. Na kvalitu si dejte obzvlášť pozor. Toto jezírkové čerpadlo by totiž mělo pracovat nepřetržitě 24 hodin denně po celou sezonu. Mělo by být také dostatečně výkonné, proto se raději poraďte s odborníky, jestli čerpadlo, které si vyberete, bude pro vaše jezírko dostačující. V dnešní době se nezapomeňte také zeptat na spotřebu elektrické energie čerpadla a také na jeho čištění a servis.

Jezírková čerpadla pro napájení potoků a vodopádů

Tento typ jezírkových čerpadel samozřejmě není pro běžný provoz jezírka nutný. Pokud ale součástí jezírka je i potůček nebo vodopád, jeho koupi se nevyhnete. Při jeho výběru opět hraje důležitou roli jeho výkon. Pokud máte potůček dlouhý nebo když je jeho pramen umístěn vysoko nad samotným jezírkem, pak je potřeba, aby čerpadlo dokázalo potřebnou vodu k prameni vytlačit.

Čerpadla pro vodní hry

Méně výkonné čerpadlo budete potřebovat pro rozpohybování vodních her. K nim patří například fontány, vodotrysky nebo chrliče vody. V tomto případě není potřeba, příkon byl příliš velký. S většinou vodních her si poradí i málo výkonné čerpadlo.

Při instalaci čerpadel ale musíte být hodně opatrní. Čerpadlo funguje díky elektřině, která ovšem nesmí přijít do kontaktu s vodou. Důležité je tedy při instalaci dodržovat bezpečností předpisy. Pokud si na to netroufáte, raději přenechte tuto činnost odborníkům.

Datum: 23.11.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.