Aktuality

Proč si pořídit zahradní jezírko

Okrasné jezírko v zahradě

Okrasné jezírko v zahradě

Mít vlastní okrasné jezírko jistě napadne každého, kdo vlastní nějaký ten kousek zahrady u svého domu či chalupy. Někteří tento svůj nápad či sen realizují, jiní od něj ale naopak odstoupí. Každý rozumný člověk si totiž nejdříve zjistí, co taková stavba a později i údržba jezírka obnáší.

Někomu to přijde nad jeho síly a místo jezírka si v zahradě třeba posezení. A k němu si mohou pořídit například vodní stěnu nebo fontánu, aby alespoň jaký vodní prvek v zahradě měli. Mezi důvody, proč se nakonec do stavby jezírka nepustí, patří například náklady na stavbu a provoz jezírka, nedostatek prostoru pro jeho výstavbu nebo množství času, které je nutné jezírku věnovat, aby bylo stále čisté.

Ti co vytrvají se mohou těšit po celý rok z krásné podívané. Jezírko má své kouzlo v kteroukoliv roční dobu. Jak na jaře, kdy všechno začíná kvést, tak v létě, kdy kvetou lekníny a další nejen vodní rostliny. I podzim má u zahradního jezírka své kouzlo, a ty díky všemu tomu barevnému listí, které jezírko rozzáří. A zmrzlé jezírko dokáže krásně dotvořit i pohádkovou zimní zahradu.

Pokud jde o náročnost, ať už finanční nebo tu věnovanou péči o jezírko, tak dost záleží na tom, jaké jezírko si postavíte. Záleží na velikosti jezírka, jeho rozdělení na různé úrovně, dále také na výsadně vodních rostlin, umístění jezírka, ale také na využití jezírkové techniky. Roli hraje také to, zda budete v jezírku chovat rybičky.

Pokud si vše důkladně promyslíte a necháte si poradit od odborníků, tak se vaše zapojení do péče o okrasné jezírko může snížit na minimum.

Hlavní důvod, proč si lidé pořizují zahradní jezírko, spočívá v tom, že do zahrady přivede život. Díky vodní ploše se k vám na zahradě brzy přistěhují různí drobní živočichové, kteří následně přilákají větší živočichy. Brzy tak u jezírka můžete narazit na různé brouky, vážky, motýli, ale také žáby nebo ptáky.

Datum: 7.11.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.