Aktuality

Okrasné trávy k zahradním jezírkům

rakos
Zahradní jezírko patří v každé zahradě mezi nejoblíbenější místa, kde lze trávit hodně času. A nejen prací, ale také relaxací. Horké letní dny můžete trávit poleháváním u jezírka a nasloucháním zvuků přírody. Abyste si tyto chvíli užili co nejvíce, je potřeba zajistit, aby vaše jezírko také dobře vypadalo.

K tomu můžete využít nejrůznější dekorace. Od nejrůznějších sošek, přes osvětlení až po fontánky, vodopády či potůčky. Nic ale nezkrášlí vaše jezírko tak, jak to dokážou rostliny. Nemusí přitom jít jen o vodní rostliny jako je například leknín. Zahradní jezírko také zkrášlí okrasné vlhkomilné traviny, které můžete vysadit okolo jezírka.

Druhů ozdobných travin, které lze sázet do blízkosti vody, existuje celá řada. Většina z nich patří přitom mezi agresivní rostliny. To znamená, že se velmi dobře a rychle rozrůstají, a to na úkor dalších rostlin. Aby vám tyto traviny nepřerostly přes hlavu, doporučuje se je vysazovat v nádobách, které tak omezí jejich růst.

Mezi oblíbené okrasné traviny patří například Lesknice rákosová. Jedná se o vytrvalou, mrazuvzdornou travinu, která dorůstá do výšky až 80 cm. Této rostlině se nejlépe daří v humózní, hlinitojílovité půdě.

Další oblíbenou rostlinou, kterou je možné velmi často vidět v blízkosti vodních ploch, je Rákos obecný. Jedná se o mohutnou trávu, jejíž stébla mohou dosahovat výšky 150-300 cm. Listy této rostliny bývají po obou stranách či pouze na spodní straně modravě zelené. Kvete od června až do září. S rákosem se velmi často můžete setkat i v přírodě v blízkosti stojatých či velmi pomalu tekoucích vod.

Kromě rákosu se velmi často můžete u vodních ploch setkat s Orobincem širokolistým. Jde o vytrvalou rostlinu, která může dorůstat až do výšky 2,5 metru. Květenství této bahenní rostliny navíc můžete využít i v interiéru. Často se totiž používá k dekorativním účelům.

Datum: 8.11.2019 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.