Aktuality

Okrasné ryby v zahradním jezírku

Ryby v jezírku

Ryby v jezírku

Máte-li na své zahradě okrasné jezírko, které byste rádi nějak oživili, ale nechcete se pouštět do žádných stavebních úprav, zkuste popřemýšlet o okrasných rybičkách. Chov ryby v zahradním jezírku má mnoho předností. Ryby život okolo jezírka, ale i v něm, oživí, budou také dělat velkou radost nejen dospělým, ale především dětem. V neposlední řadě také čistí vodu v jezírku od komářích larev.

V žádném případě si ale nemyslete, že je pořízení ryb snadná záležitost. Na každá ryba se totiž bude hodit přímo do vašeho okrasného jezírka. Pokud s chovem teprve začínáte, vždy je nejlepší informovat se zkušenějších chovatelů.

Pokud jde o to, kde ryby do jezírka pořídíte, máte různé možnosti. K dispozici jsou např. ve velkých hobby marketech, prodávající se i v některých zahradnictví. Seženete je také u firem, které se zabývají výstavbou zahradních jezírek. Zaručeně je ale seženete u chovatelů, kteří se specializují na ryby, které jsou vhodné pro chov v jezírku.

A že je z čeho vybírat. U chovatelů můžete narazit jak na malé zlaté karase či pestrobarevné koi kapry, tak i na obrovské jesetery nebo veslonose. V zahradním jezírku ale samozřejmě můžete chovat také exotické rybičky, na které byste jinak narazili v akváriích. Jde například o živorodky (paví oka, mečovky) či kaprovité ryby jako jsou parmičky nebo danian. Tyto menší rybky je možné v jezírku chovat jen od pozdějšího jara až do září či října. Záleží na počasí. Poté byste je měli přesunout do domovního akvárka.

Vzhled rybiček přitom není to jediné, čím byste se měli při jejich koupi řídit. Důležitým parametrem je především velikost a hloubka jezírka. Aby mohly ryby v jezírku vydržet i přes zimu, mělo být mít minimální hloubku 1 metr. Velikosti jezírka je potřeba přizpůsobit také množství ryb chovaných v jezírku. Příliš mnoho ryb by totiž znamenalo více organických nečistot, který by vodu v jezírku znečišťovali.

Datum: 23.4.2020 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.