Aktuality

Okrasné ryby v okrasném jezírku

Okrasné ryby v jezírku

Okrasné ryby v jezírku

Jistě to sami znáte. Procházíte se někde v zahradě nebo parku, kde narazíte na okrasné jezírko. To vás může zaujmout hned několika způsoby. Svým tvarem, vysázenými vodními rostlinami nebo nejrůznějšími vodními prvky. Když pak přijdete k jezírku blíž, budete pak jistě dívat do vody a hledat v ní okrasný rybičky.

Možná vás už tyto návštěvy dokázali na tolik zviklat, že jste se rozhodli pořídit si do vlastního zahradního jezírka také pár chovných rybiček. Nejspíš první druh, po kterém se budete ptát, bude KOI kapr. Není se čemu divit. Jedná se o krásně zbarvenou rybu, která bude přitahovat pozornost každého návštěvníka. Existuje ale řada dalších druhů ryb, které se hodí pro chov v okrasném jezírku.

Vhodnou rybou je např. Karas barevný. Jak už samotný název napovídá, jedná se o rybu, která je stejně jako KOI kapr zbarvená různými barevnými kombinacemi. Je to vhodná ryba pro chovatele začátečníky, protože není moc náročná ani na čistou vodu, ani na chov. Snad jediné, na co byste si měli dát pozor, je vysoká pravděpodobnost přemnožení. Karas je totiž považován za plevelnou rybu. Krmí se pouze plovoucím krmivem vhodné velikosti.

Další barevnou rybou je rovněž Jelenec jesen. Stejně jako Karas barevný také tato ryba se ráda shlukuje do větších hejn. Aktivně pak plave ve vodním sloupci. Jako vhodné krmivo lze zvolit plovoucí krmivo pro kaprovité ryby nebo potápivé krmivo pro jeseterovité ryby.

Zkušení chovatelé ryb v zahradních jezírkách mohou sáhnout i po více náročných rybách. Pokud máte k dispozici jezírko větších rozměrů, tak se můžete pustit do chovu Veslonose amerického. Jde ale o dosti náročnou rybu, především co se krmení týče. K tomu je určeno speciální krmivo, pro které je typické, že se potápí velice pomalu, čímž simuluje plovoucí potravu ve vodním sloupci. Barevně moc zajímavá tato ryba ale není, je zbarvena šedě až černě.

Datum: 8.1.2019 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.