Aktuality

Okrasné jezírko z pneumatiky

Zahradní jezírko z pneumatikyTo, že jsme mi Češi národ kutilů, není asi potřeba nijak zdůrazňovat. Spoustu věcí dokážeme opravit nebo sami sestavit. Rádi také recyklujeme a starým věcem tak dáváme druhou šanci. Dost často přetváříme staré věci na designové kousky. Využít umíme např. také staré pneumatiky. Ty tak nemusí skončit někde na skládce, ale můžete z nich vytvořit např. okrasné jezírko.

Kromě staré pneumatiky budete dále potřebovat písek, geotextilii, nepropustnou fólii (nejlépe speciální jezírkovou fólii), kameny na obložení jezírka. To by vám mělo na stavbu stačit. K jezírku dále můžete přidat i vodní rostliny, nějaké dekorace nebo třeba i nějakou vodní hru. Např. můžete do jezírka zabudovat čerpadlo s vodotryskem.

Poté, co vyberete vhodné místo pro stavbu jezírka vykopejte dostatečně velkou jámu, aby se vám tam pneumatika vlezla. Její vrchní část by přitom měla být ve stejné rovině jako povrch. Než ale do jámy umístíte pneumatiku, je potřeba do ní nasypat písek. Ten zjemní povrch, takže nebude tolik hrozit protržení fólie. Na písek položte pneumatiku, pak vložte geotextilii a na ni teprve jezírkovou fólii.

Až budete mít pneumatiku obalenou jezírkovou fólií můžete ji z vnější strany zasypat zeminou. Na zeminu pak můžete naskládat kameny, mezi které můžete vysadit i některé rostliny. Také do jezírka můžete vložit některé vodní rostliny. Např. leknín umístění v košíčku. Kromě rostlin můžete do jezírka vložit také čerpadlo pro vodní fontánu. Pak už jen stačí do jezírka napustit vodu.

Na vaší fantazii už pak bude ozdobení jezírka a jeho okolí. Kromě rostlin můžete k jezírku umístit např. osvětlení. Vaše jezírko tak ve večerních hodinách získá romantický nádech. Okolo jezírka můžete umístit také nejrůznější sošky živočichů. Na kameni tak může odpočívat žabička, na kterou se z druhé strany bude dívat čáp.

Datum: 7.5.2021 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.