Aktuality

Na co dát pozor při výběru jezírkového vysavače II.

Okrasné jezírko

Okrasné jezírko

Výběr jezírkového vysavače byste určeně neměly podceňovat. Špatně zvolený vysavač vám může nakonec způsobit více problémů, než byste čekali. Při jeho výběru byste se tedy měli vždy poradit s odborníky, kteří vám buď váš výběr schválí nebo vám doporučí jiný typ jezírkového vysavače, který bude pro vaše zahradní jezírko představovat větší přínos.

Při výběru jezírkového vysavače se vychází především z velikosti jezírka. Pokud má vaše jezírko objem do 150 m3 a hloubku max. 240 cm, tak můžete uvažovat o jednokomorovém či dvoukomorovém jezírkovém vysavači. Ale to jen v případě, můžete odsátou vodu vypouštět do okolí jezírka.

Jestli z nějakého důvodu tu možnost nemáte, musíte se podívat po jezírkovém vysavači, které bude vybaveno kalovým čerpadlem. Díky němu můžete odsátou vodu čerpat třeba i 20 m daleko od jezírka. Vodu tak můžete odčerpávat např. do kanálu nebo jí zalévat trávník či okrasné záhony.

Kalové čerpadlo bývá u tohoto typu vysavače umístěno ve spodní části přístroje. Zapíná se automaticky zároveň se zapnutím turbíny. Za vstupem nasávané vody do těla vysavač je umístěna síťka, ve které se během čištění zachycují kameny, větší části řas a další nečistoty. Stav síťky musíte pravidelně kontrolovat a v případě potřeby nečistoty ze síťky odstranit.

U opravdu velkých zahradních či koupacích jezírek o objemu 150 m3 a více jejichž hloubka překračuje více 240 cm už si s hobby vysavači nevystačíte. Tady už budete potřebovat opravdu velmi výkonný jezírkový vysavač. V obchodě byste se tedy měli zaměřit na profi vysavače, které k čištění jezírka používají specializované firmy. Počítat ale musíte s tím, že za takový přístroj si pořádně připlatíte. Určitě je ale lepší investovat do pořádného přístroje, který vám dlouho vydrží a bude spolehlivě vykonávat svou práci, než abyste později utratili nehoráznou sumu za vyčerpání vody z celého jezírka a jeho důkladné očištění.

Datum: 23.8.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.