Aktuality

Na co dát pozor při výběru jezírkového vysavače I.

Okrasné jezírko v zahradě

Okrasné jezírko v zahradě

Jezírkový vysavač patří mezi techniku, kterou by měl mít k dispozici každý majitel středně velkého a velkého zahradního jezírka. Zatímco malá jezírka můžete poměrně snadno zbavit vody a jeho dno pak důkladně vypustit, u větších zahradních jezírek to tak snadné není. Přesto i u nich je potřeba čas od času vyčistit dno. A s tím si právě nejlépe poradí jezírkový vysavač.

Možná si někdo může říct, že když má na zahradě přírodní okrasné jezírko, tak že mu nemusí věnovat tolik péče a tolik ho čistit, protože jezírka v přírodě také nikdo neudržuje křišťálově čisté. Pokud ale nechcete řešit zápach a přemnožení řas v jezírku, tak údržby jezírka nesmíte vyhýbat.

Kromě mechanických nečistot, které je možné pozorovat na hladině jezírka, je potřeba alespoň jednou za 2 roky odstranit také nečistoty ze dna jezírka. Nejlépe jezírkovým vysavačem. Dejte ale pozor při jeho koupi. Nesnažte se ušetřit na koupit nedostatečně výkonného vysavače, ani neutrácet příliš mnoho peněz za zbytečně výkonné přístroje.

Z toho vyplívá, že při výběru jezírkového vysavače, byste měli vycházet především z velikosti vašeho okrasného jezírka.

Jezírka do 3 m3 a s hloubkou do 200 cm vyčistíte efektivně s jednokomorovým vysavačem s nižším výkonem. Jednokomorové vysavače mají nevýhodu v tom, že u většiny z nich je automatické řízení chodu. Když je zásobní vody v těle vysavače plný, tak se vysavač automaticky sám vypne a vy musíte čekat, než voda odteče. U malých jezírek k tomu ale nedochází moc často.

Na jezírka o velikosti od 3 m3 do 150 m3, která v nejhlubším místě měří max.240 cm, vám už jednokomorový vysavač stačit nebude. Už je to automatické vypíná během čištění by bylo k zešílení. Při tam velkém objemu jezírka se tedy už dívejte po dvoukomorých vysavačích, které umožňují nepřetržité vysávání.

Podmínkou použití těchto dvou typů jezírkových vysavačů je ovšem podmíněno tím, že máte možnost vypouštět odstátou vodu do okolí jezírka. Pokud tu možnost nemáte, musíte se podívat po ještě jiných typech vysavačů.

Datum: 5.8.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.