Aktuality

Lávka přes okrasné jezírko

Zahradní mostekČím větší máte zahradní jezírko, tím více nejrůznějších dekorací a doplňků byste u něj měli mít. Základem jsou samozřejmě vodní rostliny, které přispívají k čištění vody v jezírku. Častou volbou jsou také nejrůznější vodní hry, jako jsou fontány, vodotrysky či vodopády. Celkový dojem pak dokreslují dekorace všeho druhu, např. sošky nejrůznějších živočichů. Noční atmosféru pak podtrhne decentní osvětlení umístěné podél břehu jezírka.

Praktickou ale zároveň i dekorativní funkci plní dekorativní můstek umístěný přes zahradní jezírko. Můstek můžete využít nejen pro přecházení z jedné strany jezírka na druhý, ale můžete z něj také čistit jezírko v místě, kam byste se jinak těžko dostávali. Z dřevěného můstku budete přitom budete mít ten nejhezčí pohled na celé jezírko a jeho obyvatele.

Pro stavbu můstku byste měli volit takový materiál, který se bude hodit k vaší zahradě. Pokud vlastníte přírodní zahradu, měli byste volit klasický dřevěný můstek. Jestli je ale vaše zahrada laděna do japonského stylu, můžete jako materiál pro stavbu můstku zvolit kámen.

Co se týká konstrukce dřevěného můstku, ten by měl být alespoň 60 cm široký. To oceníte především u můstků, které jsou tvarované do oblouku. Pokud jde o typ dřeva, tak nejodolnější jsou můstky postavené z dubového dřeva. Vhodný je také akát, modřín nebo borovice. Na životnost můstku má rovněž vliv jeho vlastní konstrukce. U ní potřeba, aby se dešťová voda nehromadila na mostovce. U velmi oblíbených prohnutých můstků jsou základem dva oblouky, na kterých jsou přišroubovaná prkna. Vhodná jsou především tak, která mají protiskluzný vroubkovaný povrch.

Jeho nezbytnou součástí by mělo být také zábradlí, k jehož tvorbě se hodí např. dvě latě o délce 2m. Zábradlí bývá upevněno k sloupům. U malého můstku by jich mělo být min. 6, každý o délce 1 metru.

Datum: 7.7.2020 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.