Aktuality

Komory pro jezírková čerpadla

Malé zahradní jezírko

Malé zahradní jezírko

Každé zahradní jezírko by mělo mít kvalitní jezírkové čerpadlo, které by se staralo o cirkulaci vody, a tím udržovalo zahradní jezírko v čistotě. Efektivním pomocníkem se pak může pro majitele jezírka s čerpadlem stát čerpadlová komora. Ty se využívají pro uložení čerpadel, které jsou umístěné mimo jezírko.

Komory určené pro jezírková čerpadla je možné zapojit jak gravitačně, tak také v rámci čerpadlem rozbíhaného oběhového systému. Čerpadlové komory se montují buďto na začátek čerpacího systému, nebo naopak na jeho konec.

Využití komor pro čerpadla má řadu výhod. Využívají se primárně jako účelné nádrže, do kterých se čerpá voda, ale využít můžete i jejich jedinečnou schopnost umocnit zvuky vody. V komoře bývá čerpadlo nejčastěji umístěno na roštu. Pokud se vám podaří dobře definovat průtok čerpadlovou komorou, můžete u komory docílit také sedimentační funkce. Tzn. že se v čerpadlové komoře zachytí i menší kaly.

Mezi další výhody použití komory pro čerpadla patří i to, že pomáhají snižovat tlakové ztráty, dále zajišťují bezpečnější instalaci jezírkových čerpadel u koupacích jezírek a chrání samotné čerpadlo před zbytečným zanášením čerpadlového filtru nejrůznějšími nečistotami. Umístěním čerpadlo do komory si k němu také usnadníte přístup v případě oprav či zazimování.

Čerpadlové komory se ve většině případů zakopávají do země. Díky tomu je čerpadlo dobře ukryté a nijak nenarušuje okolí jezírka. Díky poklopu není problém se k čerpadlu kdykoliv dostat. Komory se vyrábějí z velmi odolného materiálu, který zajišťuje jejich dlouho životnost.

Pokud si budete chtít k jezírkovému čerpadlu přikoupit také komoru, je vždy lepší poradit se s odborníkem. Samozřejmě je lepší, když budete komoru a čerpadlo kupovat v ten samý den. Prodavač vám pak může rovnou doporučit komoru, která bude pro vaše čerpadlo nejvhodnější. Není ale žádný problém komoru pro čerpadlo dokoupit kdykoliv po koupi čerpadla.

Datum: 20.12.2019 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.