Aktuality

Klasická podoba okrasného jezírka

Okrasné jezírko v zahradě

Okrasné jezírko v zahradě

Přestože slovní spojení „klasická podoba okrasného jezírka“ může být trochu zavádějící, každému je jistě jasné, o čem je řeč. Jedná se o jezírko, které nemá pravidelný tvar, je z velké části osázené nejrůznějšími rostlinami a někdy se v něm chovají ryby. Aby si jezírko zachovalo svůj vzhled po celý rok, je potřeba mu věnovat určitou péči.

Kolik péče bude potřeba záleží na různých faktor. Na velikosti okrasného jezírka, na jeho členitosti, na množství rostlin rozmístěným nejen uvnitř jezírka, ale také na jeho březích. V neposlední řadě záleží také na obyvatelích jezírka. Pokud v něm chováte ryby, máte o starost navíc. Odměnou ale pro vás budou krásné chvíle strávené u jezírka.

U okrasného jezírka je důležité, aby vzhledově zapadlo do scenérie, kterou vytváří zahrada spolu s domem. Důležitou roli tak hrají křivky. Nepravidelný dům vyžaduje nepravidelnou zahradu. To znamená, že po celé zahradě se budou různě klikatit chodníčky, záhony budou rovněž zvlněné a okrasné jezírko bude mít nepravidelný tvar.

Možnostem vzhledu jezírka se meze nekladou. Může jít o malé jezírko vytvořené z nádoby, kterou už doma nepoužíváte, nebo si lze v různých hobbymarketech koupit jezírkovou formu nebo se můžete pustit do stavby jezírka podle vlastního návrhu s pomocí jezírkové fólie.

Navíc k takovému zahradnímu jezírku můžete ledacos přistavět. Může se jednat o potůček, kaskádu nebo k němu lze vytvořit vyvýšené místo, ze kterého bude stékat vodopád.

Nedílnou součástí bývají rostliny. Ty nejenže krásně vypadají, ale také pomáhají s filtrací vody v jezírku. Existují různé druhy rostlin, které můžete do jezírka a jeho okolí vysázet. Existují vodní rostliny, které můžete zasadit hluboko do vody, např. některé druhy leknínů. Jiným rostlinám bude vyhovovat spíš pobřeží jezírka, jiným zas jeho bažinatá část.

Datum: 23.6.2021 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.