Aktuality

Kameny okolo okrasného jezírka

Okrasné jezírko v zahradě

Okrasné jezírko v zahradě

Při stavbě zahradního jezírka je potřeba neustále myslet na celou řadu věcí. Od jeho umístění a tvar přes materiál, z kterého bude vystavěno, jezírkovou techniku, která bude použita až po vodní rostliny a nejrůznější dekorace. V případě stavby zahradního jezírka pomocí jezírkové fólie byste si měli ujasnit také to, jakým způsobem zakryjete přečnívající část fólie.

Nejčastější řešení představují kameny. Ty se jednak k jezírku hodí jako materiál, jednak dokonale zamaskují nevzhledné zbytky jezírkové fólie. Trochu oříšek ovšem může být, jaký druh kamene zvolit. Když se totiž rozjedete do některého specializovaného obchodu s kameny, brzy zjistíte, že výběr nebude nijak jednoduchý.

Pomoc vám při tom samozřejmě může okolí vašeho zahradního jezírka. Kameny by do něj měli krásně zapadnout, a to jak svou barvou, tak i tvarem.

Na zakrytí jezírkové fólie se velmi dobře hodí např. lomový kámen. Ten se vyznačuje tím, že více rovných ploch, díky kterým je jejich usazování v okolí jezírka jednoduší. Jsou také poměrně velké, takže vám pokládka nezabere tolik času. Na druhou strany mají i své nevýhody, např. ostré hrany. Musíte tedy dávat dobrý pozor, abyste neporušili fólii. Krásně bude lomový kámen vedle jezírka vypadat v případě, kdy k jezírku povede cestička z nášlapných kamenů.

Využít můžete také valouny. Ty bývají k dispozici v různých barvách a v různých velikostech. U nich je ovšem potřeba pohlídat, aby vám nepopadaly zpátky do vody. Tomu může zabránit např. pomocí vodních rostlin, které vysadíte do pobřežní části jezírka.

Velmi dobře bude vypadat také kombinace větších a menších valounů. Na zakrytí jezírkové fólie můžete např. použít menší oblázky. Na ty pak navršíte v různých místech valouny větší. Ty jednak budou svou vahou přidržovat jezírkovou fólii, jednak budou vnímány jako zajímavý dekorativní prvek. A když vedle nich zasadíte rostliny, bude dojem ještě výraznější.

Datum: 25.10.2021 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.