Aktuality

Důležité informace ohledně okrasného jezírka

Zahradní jezírko

Zahradní jezírko

Přes vydatné deště, které se nedávno přehnaly přes naše území je stále potřeba myslet na to, že vody je v našem okolí stále málo. Pořád je tedy potřeba zadržovat co nejvíce srážek. Jistou možnost v tomto případě představují zahradní okrasná jezírka. Ta v případě, že se o ně někdo poctivě stará, tvoří nejkrásnější část zahrad. Ne všichni si ale uvědomují, že za bezvadně čistou vodou a udržovanými vodními rostlinami stojí pořádný kus práce.

Než se tedy pustíte do plánování jezírka, měli byste si o něm o péči, kterou je potřeba mu věnovat, něco málo nastudovat. Podstatné jsou především tyto informace:

1) Dostatečně se informujte o stavbě a provozu jezírka: Ušetřit značné peníze můžete hned na začátku. Stačí si opatřit co nejvíce informací o jezírku a na jejich základě jezírko vybudovat, aniž by byly potřeby dodatečné zásahy.

2) Snažte se předcházet problémům: Jestliže se budete jezírku pravidelně věnovat, snížíte tak riziko nenadálé komplikace, jejíž odstranění by vás mohlo stát nemálo peněz a času.

3) Věnujte se pravidelné údržbě jezírka: Důležité je především správné zazimování jezírka a jezírkové techniky před zimou a správný start na jaře. Kontrolujte kvalitu vody i stav techniky.

4) Nezapomínejte na neustálou cirkulaci vody: Vody v jezírku musí být nestále v pohybu. Používejte tedy vzduchování, vodní hry nebo čerpadla.

5) Vzduchujte co nejvíce: vzduchování je důležité především kvůli promíchání vody a uvolňování nečistot ze dna jezírka.

6) Důležitá je kvalitní filtrace: Před koupí filtračního zařízení se ujistěte, že je pro vaše jezírko dostačující. V tomto bodě byste neměli nic podceňovat.

7) Používejte skimmery: Většina nečistot v jezírku se zdržuje na jeho hladině. Proto používejte skimmery, které budou vodní hladinu neustále čistit.

8) Využijte elektrickou energii naplno: Energii, kterou využíváte k provozu čerpadel můžete zužitkovat použitím kvalitního předfiltru, kterým voda projde těsně předtím, než se vrátí do jezírka.

Datum: 23.7.2020 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.