Aktuality

Dekorace v okolí zahradního jezírka

Osvětlené jezírko

Osvětlené jezírko

Okrasné zahradní jezírko je sice ve své podstatě pouze díra v zemi naplněná vodou, ale díky nejrůznějším doplňkům a dekoracím se z tak obyčejné věci může záhy stát nejkrásnější a nejvyhledávanější kout zahrady.

Zahradní jezírko vám pomůže zkrášlit kdeco. Nemusí přitom jít jen o nějaké keramické či dřevěné sošky. Asi nejvíce dekorativním prvkem v každém zahradním jezírku jsou vodní rostliny. Ty mohou jezírku dodat výšku, šířku, rozzářit ho nejrůznějšími barvami a vůněmi. Skladbu vodních i pobřežních rostlin si ale dobře promyslete. Kvetoucí rostliny vybírejte tak, aby kvetly v jinou dobu. Zajímejte se také o jejich údržbu nebo o to, zda je není potřeba na zimu z jezírka přemístit do obytných prostor.

Velmi efektivní jsou také nejrůznější vodní hry. Tady bude ovšem hodně záležet na tom, kolik volného místa okolo jezírka máte k dispozici. Volné prostranství můžete například využít pro stavbu potůčku zakončeného vodopádem. V případě, že okolo jezírka už nemáte žádné volné místo, můžete přímo do něj instalovat vodní fontánu.

Dekorativním prvky mohou dále být také chodníčky, můstky, mola či zábradlí, které okolo zahradního jezírku zbudujete. Ty navíc neslouží jen jako dekorace, ale také jako bezpečnostní či relaxační součásti jezírka.

Abyste si mohli krás jezírka užívat i během večera, tak byste v jeho bezprostředním okolí měli umístit několik malých lampiček. Ty mohou osvětlovat ty nejzajímavější místa v jezírku, jako je fontána, výrazná vodní rostlina nebo třeba i některá soška. S osvětlením to ale nepřehánějte. Světlo totiž ruší živočichy, kteří žijí buďte přímo v jezírku nebo v jeho blízkém okolí.

U žádné jezírka by pak neměla chybět nějaká ta soška. Jejich množství či velikost byste měli přizpůsobit velikosti jezírka. Pamatujte ale na to, že méně je někdy více. Samotné sošky pak mohou být z různého materiálu. Může se jednat o malé keramické sošky, větší dřevěné sochy nebo v dnešní době hodně oblíbené pohyblivé kovové mechanismy.

Datum: 23.2.2023 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.