Aktuality

Co vše najdete v blízkosti zahradního jezírka

Když se to tak vezme, tak zahradní jezírko je vlastně obyčejná díra naplněná vodou. To, co z jezírka dělá příjemné relaxační místo, kde chcete trávit svůj volný čas a užívat si přírodu, najdete vlastně v jeho okolí.

V hlavní roli jsou samozřejmě rostliny. A nejen ty vodní, které se nachází buď přímo v jezírku nebo na jeho březích. Velmi hezky bude vypadat např. to, když část jezírka bude nepřístupná, protože tam budou nahusto vysázeny různé rostliny. Od travin přes keře až po stromky. Toto řešení má i tu výhodu, že tím zajistíte jistou bezpečnost.

Výrazným prvkem, který by neměl chybět v žádné zahradě, a hlavně v blízkosti okrasného jezírka, je cestička. Ta může být vytvořena z různých materiálů. Pozor si dejte ale na to, aby použitý materiál ladil s celou vaší zahradou. Používáte-li hodně betonu, můžete ho klidně využít i na stavbu chodníčku. Máte-li postavenou keramickou verandu, použijte na stavbu keramickou dlažbu. Je-li váš dům a zahrada spíše přírodního charakteru, použijte na stavbu chodníčku štěrk, přírodní kámen nebo ho vysypte kůrou.

K výrazným prvkům může patřit také plot postavený okolo jezírka. Ten nebývá tolik běžný, staví ho především ti majitelé jezírek, kterým po zahradě běhají malé děti. Kvůli bezpečnosti proto raději celé jezírko oplotí.

Dominantním prvkem se může stát také molo nebo i můstek přes jezírko. K tomu ovšem potřebujete dostatečně velké jezírko. K jejich výrobě se nejčastěji používá kvalitní dřevo, kterému nevadí vysoká vlhkost. Ideální je např. modřín nebo dub, nebo některé exotická dřevina.

V neposlední řadě nezapomeňte na drobnosti, které dodají jezírku osobité kouzlo. K těmto drobnostem může patřit např. osvětlení, menší vodní hry nebo nejrůznější dekorace. Ty mohou být vyrobeny rovněž z různých materiálů. Oblíbený je např. kov, dřevo nebo keramika.

Datum: 26.9.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.