Aktuality

Čím lze ozdobit zahradní jezírko

Fontánka v jezírku

Fontánka v jezírku

Ve chvíli, kdy skončí stavba zahradního jezírka a vše je na svém místě, voda, technika, vodní rostliny atd. by se mohlo zdát, že je vše hotové a vy se už můžete radovat z dobře vykonané práce. Někdy tomu tak může opravdu být. Jindy se může stát, že si při pohledu na své dílo začnete říkat: „Ještě by to něco chtělo.“ Tím něčím mohou být jezírkové dekorace.

Druhů dekorací, kterými lze ozdobit zahradní jezírko je několik. Chcete-li přidat jen něco menšího poohlédněte se po figurkách. Ale nenechte se moct unést. I tady platí méně je více. Větší parádu uděláte jedním solitérem než spoustou menších figurek. Vybírat byste měli takový druh figurek, které se budou k jezírku tematicky hodit. Např. figurky ptáků, ryb nebo obojživelníků.

Mezi dekorační předměty jistě patří také kameny. A nemusí jít vždy o ty pravé. Sehnat můžete i kameny umělé. Jejich výhodou je, že jsou lehké, a tedy je možné je snadno přemístit. K dispozici jsou také duté kameny, které se hodí v případě, kdy pod ně chcete něco schovat, např. část jezírkové techniky.

Dalším sortimentem může být také osvětlení. To by nemělo být nijak výrazné. Mělo by být spíš tlumené, aby nevyrušovalo obyvatele jezírka. Osvětlit nemusíte jen samotné jezírko, ale také jeho okolí. Např. cestu vedoucí přes zahradu k jezírku.

K jezírkovým dekoracím patří také různý provzdušňovače, jako jsou vodní zvony, kaskády, fontány, pěnovače atd. Tyto prvky nejen že krásně vypadají, ale zároveň je tím dodáván do jezírka potřebný kyslík. Jejich nedílnou součástí ovšem musí být i jezírkové čerpadlo.

Při výběru dekorace byste měli rovněž myslet i na ryby, které v jezírku chováte. Na ně byste měli brát ohled jak při výběru osvětlení, tak i při umístění vodních her. I když ryby potřebují k životu kyslík, určitě by jim nevyhovovalo, kdyby na ně neustále dopadala voda z vodotrysků.

Datum: 6.3.2020 | Rubrika: Aktuality

O webu

Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad! Nabízíme široké spektrum informací o tom, jak začít s budováním jezírka, jak se o něj starat a co všechno k němu patří. Rádi vám poskytneme plnou podporu v oblasti zahradní architektury. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat.